Malzemeler

Pleksi

Pleksi

Renkli ve renksiz çeşitleri bulunabilen, saydam ve yarı saydam cam. Kolay işlenebilen hafif bir plastik yapıdadır. Işık geçirgenliği çok iyidir (cama oranla %92) ve darbelere karşı dayanıklıdır. Isıyı cama oranla %20 daha az geçirir. Keskin kenarları olmaması sebebiyle yaralanmalara sebebiyet vermez. Genelikle 1,5-2,5 mm kalınlığında plakalar halinde bulunur.
Dış mekan kullanımında, iklim şartlarından etkilenmez. Opak, şeffaf, yarı şeffaf ve floresan renklerde üretilir. Renkleri solmaz.
90 derece sıcaklıkta kalıplanarak istenilen şekli alması sağlanabilir. Camdan daha dayanıklıdır. Ağırlığı da cama göre daha azdır. Cama oranla en büyük dezavantajı yanmaya karşı dayanıklılığı azdır.

Alüminyum

Aluminyum

Yumuşak ve hafif bir metaldir. Gümüşümsü mat rengiyle uygulamalara kaliteli bir görünüm katar. Zehirli veya manyetik değildir. İşlenme esnasında kıvılcım çıkarmaması imalatı diğer metallere göre daha güvenlidir. Çeliğin üçte biri olan yoğunluğu sayesinde kolaylıkla işlenebilir.
Rengini havayla temasında oluşan ince oksit tabakasından alır. Bu tabaka aynı zamanda koruyucu görevi yaparak çok üstün korozyon özelliklerine sahip olmasını sağlar ve kesinlikle paslanmaz.

Krom

Krom

Özel kesim harf ve kutu harf yapımında kullanılır. Kimyasal korozyona dayanıklıdır. Paslanmaz ve her iklim şartında uzun önürlü bir kullanım sağlar.
Diğer metallere göre kolay şekil alması, kesime uygun olması avantajlıdır.
Parlak ve ışığı yansıtan yapısıyla da tabela uygulamalarına görsel zenginlik katar.